Rodina chtěla koupit dům, manžel podnikatel, manželka na rodičovské dovolené. Ujmul se jich náš kolega Jakub Zeman a za vysněným domem pro rodinu ho čekala velmi trnitá cesta.

V domovské bance jim sdělili, že s takovým příjmem na požadovanou hypotéku nikde nedosáhnou. Hledali proto pomoc u odborníka, který má v rukávu více peněžních ústavů a z praxe ví, jak případné problémy řešit.

Když se povedla najít banka, která uznala požadovaný příjem, tak v rámci covidových opatření pozastavili schvalování všech hypoték na dobu neurčitou. Hledali jsme tedy dál a našli.

Bohužel po zadání žádosti vyskočilo negativní stanovisko na klienta, že v minulosti měl špatně splácený úvěr. Ve skutečnosti to byla jedna opožděná splátka, když klient měnil účet a špatně si nastavil trvalý příkaz. Na tento komentář banka kývla a mohlo se pokračovat dál. 

Skočil zde další klacek pod nohy, kdy chybou účetní klient neposlal zálohu na daň a finanční úřad mu dal exekuci na účet, i toto se podařilo bance okomentovat a pokračovalo se dál. 

Při kontrole dokladů se přišlo na to, že má pán trvalé bydliště na městském úřadu, protože vždy bydlel v nájmu a přišlo mu to praktičtější, než při každém stěhování měnit občanku, bohužel banky trvalé bydliště na úřadech nemají rády, a proto jsme museli najít hodného příbuzného, kde si trvalý pobyt pro schválení hypotéky zřídí. 

Když už se jevilo, že všechny překážky jsou pryč, nastal problém s prodávajícím, který chtěl mít dokonalou kupní smlouvu, která ale byla nevýhodná pro našeho klienta. Díky revizi s naší právní kanceláří jsme došli ke kompromisu a spokojenosti všech stran. 

Celé tohle martyrium bylo na 6 měsíců od prvního setkání, než se hypotéka finálně schválila a načerpala. Nyní rodina bydlí ve svém vysněném domě, pán tam má zřízenou trvalou adresu a dnes se všemu už jen zpětně smějeme.