Zdravotní klaun

Zdravotní klaun je dobročinná organizace, která od roku 2001 pomáhá dětským i geriatrickým pacientům procházet procesem léčby s úsměvem. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pozitivně působí na psychickou pohodu dětí i dospělých a přispívají tak ke zlepšení celkového zdravotního stavu. U nás ve Finposu víme, že malí pacienti i senioři zažívali v době omezení kvůli Covidu 19 opravdu velmi těžké a smutné časy a Zdravotní klaun intenzivně vymýšlel jak je rozesmát a potěšit. Bohužel všechno nasvědčuje tomu, že tato pomoc bude velmi důležitá i v budoucnu. Proto jsme se rozhodli darovat 5.000 Kč na podporu této činnosti a těšíme se na další spolupráci. Ty červené nosy totiž sluší úplně každému.


Proč Finpos dlouhodobě pomáhá Evulce?

Evulku osobně známe, stejně jako její rodiče Vlastičku a Tomáše. Pomoc je tedy velmi konkrétní a adresná. Známe aktuální potřeby rodiny a uvědomujeme si, jak jsou pro ně potřebné jednorázové peníze na dražší vybavení (speciální kočárek, bazén, ortopedické pomůcky aj.), tak i průběžně zasílané příspěvky, které aspoň částečně kompenzují výpadek příjmu Vlastičky (pozn. redakce: zdrobnělinu nepoužíváme proto, že bychom Vás chtěli dojmout svou přecitlivělostí, Vlastička je velká a statečná holka, ale proto, že je to Vlasty přezdívka a nikdo jí neřekne jinak. Evulce komplikuje život Rettův syndrom. Více se o této zákeřné vrozené vadě a jejím životním příběhu můžete dočíst zde.


Generální sponzor dresů benešovských florbalistů

V roce 2018 jsme se stali generálním sponzorem dresů florbalového klubu SK Florbal Benešov z.s. Většina hráčů dostala dres úplně zadarmo, zbylí pak s 50% dotací. Benešovský florbal se prezentuje díky 15 týmům od přípravek až po veterány. 

O dresech se hodně mluvilo, protože byly vyrobeny v netradiční červené barvě. Benešáci jsou obvykle zvyklí na žlutomodrou kombinaci.  Nám se dresy líbí, protože se na ně naše logo velmi hodí, ale bylo to pouze dílem náhody, do realizace jsme nijak nezasahovali.

Věříme, že červené dresy budou hráčům i dále přinášet štěstí a budeme se tak moci společně radovat ze sportovních úspěchů. 


Špulka

Finpos je jedním ze sponzorů výstavby nádherné rozhledny Špulka, která byla slavnostně otevřena a volně zpřístupněna návštěvníkum 26. 4. 2014.

Ve stejném roce vyhrála ocenění rozhledna roku.

Rozhledna se nachází u vesnice Lbosín, která je nedaleko obce Divišov ve středních Čechách.

Návštěva rozhledny jistě stojí za to! Doporučujeme smiley.


Vzdělávání ve školách

Finpos má vlastní projekt na vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti na druhém stupni základních škol.

Zábavnou formou ukazujeme žákům produkty pojišťoven a bank a vysvětlujeme, na jakých principech fungují.

Obecně se s žáky bavíme o tom, proč je důležité umět hospodařit s penězi.

Program probíhá formou prezentace plné obrázků, videí a zábavných příběhů ze života.

 

Na obrázku je František Smetana (jeden ze zakladatelů společnosti Finpos) se žáky Základní školy v Lukavci.


Šelmy Ratměřice

Podporujeme myšlenku rozvíjení sportovních aktivit dětí.

Dlouhodobě sponzorujeme juniorský klub Šelmy Ratměřice, který má tři týmy, v nichž působí děti ve věku od 6 do 10 let.

Pomáháme s nákupem sportovního vybavení, s pronájmem sportovišť a s organizací tréninků, zápasů a turnajů.

Finpos je příležitostným sponzorem mnoha sportovních akcí a programů pro děti, jako jsou: závody v běhu, badminton, squash, florbal, dětské dny apod.


Biatlon klub Chotýšany, z. s.

I biatlonisté z Chotýšan se při reprezentaci své obce chtěli cítit dobře v dresech z funkčních materiálů, proto jsme neváhali přispět na jejich realizaci.

Biatlonistům přejeme mnoho sportovních úspěchů a radosti z pohybu.

Finpos je příležitostným sponzorem mnoha sportovních akcí a programů pro děti, jako jsou: závody v běhu, badminton, squash, florbal, dětské dny apod.